Atrakcje

Mapa-PhuketWyspa Phuket (tajski : Ko Phuket) to największa wyspa Tajlandii i jednocześnie prowincja, położona na Morzu Andamańskim przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Ma 48 km długości z północy na południe i 21 kilometrów ze wschodu na zachód. Największym miastem i stolicą prowincji jest miasto Phuket. Z lądem połączona za pośrednictwem mostu o nazwie Saphan Sarasin, czyli Most Miłości. Wnętrze wyspy jest górzyste, z najwyższym wzniesieniem sięgającym 529 m n.p.m., pokryte lasami.Chociaż ta wyspa należy do licznie odwiedzanych, to wciąż zachowuje swój przyrodniczy krajobraz, wspaniałe plaże i lazurowe morze. Nie bez powodu mówi się, że jest to Perła Morza Andamańskiego.
Na swoją popularność Phuket zasłużyła dzięki niezwykłej i pięknej scenerii. Góry, deszczowa puszcza, wodospady, gaje palmowe, bielące się plaże i lazurowe morze. Ten zestaw jest prawdziwąZatoka-Phang-Nga-2 atrakcja dla miłośników przyrody. Phuket oferuje nie tylko ożywione życie kulturalne z bogatym nocnym programem, ale także spokojniejsze regiony do prawdziwego wypoczynku. Nie brakuje tutaj szerokiej możliwości uprawiania sportu, placówek kulturalnych, szeregu festiwali, imprez i szalonego powitania Nowego roku. Wyspa zachwyci każdego swoimi plażami, a dla miłośników golfa jest tutaj do dyspozycji 5 pól. Jeżeli ktoś jedzie do Tajlandii poznać świat podmorski, to także nie będzie tego żałował. Phuket dysponuje aż setką instytucji zajmujących się nurkowaniem, a w okolicach pobliskich wysp widoczność pod wodą sięga do czterdziestu metrów.
Zatoka Phang Nga. Skalne garby i maczugi wyłaniające się z lazurowej tafli wód, to charakterystyczne elementy krajobrazu najpiękniejszej z tajskich zatok – Phang Nga, to miejsce Zatoka-Phang-Ngawyjątkowo piękne. Zatoka znajduje się u wybrzeży Morza Andamańskiego, na północny wschód od wyspy Phuket. To miejsce niezwykłe, gdzie w spokój łagodnych, morskich fal, wkradają się zapierające dech w piersiach, potężne twory natury. Wrażenie potęgują przedziwne cienie odbijające się w tafli wód, padające na maleńkich i bezbronnych ludzi. Olbrzymie wapienne skały przypominają pływające na grzbietach kamienne wieloryby, grzbiety śpiących potworów i stąpające po dnie morza wielbłądy o potężnych, wystających ponad taflę wody, garbach.
Wyspa-Phi-Phi.jpgWyspy Phi Phi Pod nazwą Koh Phi Phi kryją się dwie wyspy: Koh Phi Phi Don – zwana Dużą Phi Phi oraz Koh Phi Phi Leh – zwana Małą Phi Phi. Koh Phi Phi Don, to niewiele więcej niż dwie wapienne skały wystające prosto z morza, porośnięte bujną roślinnością, połączone wąskim przesmykiem z piaszczystymi plażami po obu stronach. To sprawia, że wyspa jest jedną z najpiękniejszych w całej Tajlandii. Koh Phi Phi Leh jest piękną, niezamieszkaną wysepką. Znajduje się na niej kilka malowniczych zatoczek, z czego jedna, szczególnie atrakcyjna Maya Bay, na której kręcony był film „Niebiańska Plaża” z Leonardo DiCaprio. Zamknięta wysokimi zboczami laguna, idealnie przejrzysta woda, roślinność, no i sama plaża. Piasek żółciutki, delikatny i drobny jak pył, bardzo ciepła woda.
Phuket-plaża1Plaże Phuket Niewiele wysp może pochwalić się tak dużą liczbą pięknych piaszczystych plaż i lazurowych wód jak Phuket. Kręte, przybrzeżne drogi ciągnące się wzdłuż zachodniego wybrzeża dostarczają pięknych widoków. Najbardziej atrakcyjne plaże zachodniego wybrzeża nie są jednakowe. Niektóre wydają się nieskończenie długie, inne przechodzą w piaszczyste zatoki, otoczone wysokimi granitowymi skałami. Najczęściej odwiedzane są 2-3 kilometrowe odcinki plaż Patong, Karon i Kata. Plażowicze szukający spokoju nie będą mieli problemów ze znalezieniem prawie pustych miejsc na Nai Yang, Bang Thao, Pan Sea, Kamala i inne.
Phuket-Town.jpgPhuket Town Dla turystów nieograniczających wypoczynku jedynie do pobytu na plażach, atrakcją może być odwiedzenie miasta Phuket (Puket), stolicy prowincji. Na początku XX wieku rezydowali tam przede wszystkim bogaci baronowie cyny. Ich piękne, reprezentacyjne rezydencje, rozsiane w licznych parkach, stanowią atrakcję do dzisiaj.
Wat-ChalongŚwiątynia Wat Chalong Wat Chalong jest najważniejszą z 29 świątyń buddyjskich, znajdujących się na terenie Phuket. Świątynia jest dedykowana mnichom – medykom i zielarzom, Luang Pho Chaem i Luang Pho Chuang – byli mediatorami między walczącymi stronami podczas powstania w 1876 roku. Leczyli rannych, składali połamane kości, dlatego też Tajowie wierzą, że modlitwa tutaj ma uzdrawiającą moc. To piękne miejsce warte osobnego wyróżnienia.
Big-BuddhaBig Buddha To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie okolicy, 45 metrowy posąg patrzącego na wschód Buddy w pozycji siedzącej, na jednej z najwyższych wzniesień wyspy Phuket, na szczyt której prowadzi 6,5 km podjazd. U podnóży Wielkiego Buddy rozkoszować się można piękną panoramą zatoki Chalong i Phuket Town.
FantaSea1Phuket FantaSea To miejsce na Phuket, w którym dobrze będą się bawić zarówno dorośli, jak i nieco młodsi turyści. Ten park rozrywki ma za zadanie zapoznać każdego odwiedzającego z niezwykłym pięknem wyspy oraz bogactwem kulturowym całej Tajlandii. Na 140 hektarach postarano się zmieścić tyle atrakcji, ile to tylko możliwe. Do najciekawszych obiektów na terenie parku należy Pałac Słoni. Swoją nazwę zawdzięcza kamiennym pomnikom tych wielkich zwierząt ustawionych z przodu pałacu. W tej stylizowanej na zabytkową budowli odbywają się liczne imprezy: pokazy sztucznych ogni, występy akrobatów i iluzjonistów, koncerty… Carnival Village to część FantaSea która prowadzi na poprzez wieki architektonicznej historii Tajlandii. Oprócz tego w tej części jest wiele sklepów, w których możemy kupić biżuterię, wyroby rzemieślników, jedwab i przeróżne pamiątki. Dzieci z pewnością będą chciały odwiedzić jaskinię Hanumana, miejsce przepełnione niespodziankami. Każdy maluch będzie się tam dobrze bawić, a rodzice zyskają chwilę wytchnienia. Tygrysia Przygoda pozwoli zapoznać się z tajskimi mitami i legendami. W ich przedstawieniu pomagają żywe zwierzęta oraz doskonałe efekty multimedialne.
Khao-Phra-Thaeo1Park Narodowy Khao Phra Thaeo Najważniejszy park narodowy w okolicy. Na powierzchni ponad 2,2 tysiąca kilometrów kwadratowych lasu żyją liczne rzadko spotykane gatunki zwierząt. Do tego wypada dodać dwa wodospady o doprawdy rajskim wyglądzie. Większy, Bang Pae, liczy sobie 18 metrów wysokości. W Khao Prataew znajduje się również Centrum Rehabilitacji Gibbonów. Jego pracownicy od lat starają się ratować te wpisane do Czerwonej Księgi zagrożone małpy z rąk ulicznych sprzedawców.
Muzeum-muszli1Muzeum Muszli Dla kolekcjonerów muszli jest to miejsce nie do pominięcia, ale także przeciętny zjadacz chleba powinien się nim zainteresować. To jedna z największych kolekcji tego typu na świecie. W zbiorach znajduje się największa złota perła na świecie (140 – karatowa) oraz muszla ważąca ćwierć tony! Są tu niezwykle rzadkie gatunki muszli w najróżniejszej postaci, nawet skamieliny. Właściciel muzeum jest prawdziwym pasjonatem.